Trzewiki profilaktyczne z obcasem Thomasa

Trzewiki profilaktyczne z obcasem Thomasa

Obcas Thomasa stanowi jeden z głównych elementów obuwia profilaktycznego, który koryguje koślawość stóp i kolan. Celem obcasu Thomasa jest wsparcie profilaktyki oraz pomoc w leczeniu wady stopy poprzez zmianę sposobu obciążania stref wzrostowych kończyny dolnej, wspomagając podparcie sklepienia stopy.

Obcas Thomasa może być modyfikowany, wyróżniamy trzy rodzaje:

Obcas podstawowy – obcas jest podwyższony na całej swojej powierzchni 5mm od strony wewnętrznej i 5 mm po stronie zewnętrznej powodując nieznaczne podniesienie pięty w stosunku do palców.

Obcas z supinacją stosuje się go przy koślawości, czyli do korekcji odchylenia osi podudzia na zewnątrz od osi środkowej. Służy temu podwyższenie po wewnętrznej stronie obcasa. But w tej wersji podwyższa nieznacznie stopę jedynie od strony wewnętrznej powodując w ten sposób spowolnienie prędkości wzrostu po stronie przyśrodkowej (ze względu na jej większe obciążenie) i zachowanie dotychczasowego tempa wzrostu od strony bocznej. Dzięki temu nogi rosną w jednakowym tempie i są proste. Trzewiki z tym rodzajem obcasu Thomasa są dostępne w naszym sklepie https://www.wesolebuciki.pl/ .

Obcas z pronacją stosuje się go w korekcji stopy szpotawej (jest to tak zwany odwrócony obcas Thomasa). Podwyższona jest tutaj zewnętrzna część pięty podeszwy. Ten rodzaj obuwia działa dokładnie odwrotnie niż obuwie z supinacją, tj. podwyższa nieznacznie piętę wyłącznie od strony zewnętrznej wyrównując tempo wzrostu kończyn dolnych.

EMEL

Półbuty EMEL przyciągają swoim oryginalnym i delikatnym stylem mają odpowiedni kształt przedniej części i wysokość czubka. Cholewka jest wysoka i usztywnia staw skokowy. Wyściółka buta wykonana jest z wysokiej jakości skór naturalnych, które zapobiegają nadmiernemu poceniu się stóp. Zapiętek jest usztywniony, a podeszwy posiadają obcas Thomasa. Trzewiki EMEL posiadają wkładkę skórzaną, profilowaną, odpowiednią przy stopach płasko- koślawych.

Memo

Trzewiki firmy MEMO, posiadają podeszwę diagnostyczną zaopatrzoną w strefy ścieralności, dzięki której samodzielnie można kontrolować rozwój i dysfunkcję nieprawidłowości rozwoju stópek. Buty zabudowane, na jesień, posiadają sztywny zapiętek za kostkę i wbudowany w podeszwę obcas Thomasa. Buty MEMO spełniają funkcję profilaktyczną, przystosowane są do użycia wkładek ortopedycznych. Zaleca się je nosić przy stwierdzonych wadach stóp i kończyn: płaskostopie, stopy płasko-koślawe, stopy koślawe, koślawość stępu, koślawość kolan.

Ani-but

Trzewiki, półbuty profilaktyczne firmy Ani-butwygodne i zapinane na dwa rzepy, wierzchnia część bucików wykonana jest ze skóry naturalnej lica. Półbuty profilaktyczne osłaniają stopę i ją stabilizują dzięki podwyższonej cholewce, zastosowano również lekką, antypoślizgową, odpowiednio ukształtowaną podeszwę, dla lepszej stabilizacji nóżek dziecka. Wnętrze bucika wyposażone jest w skórzaną, profilowaną wkładkę. Buciki są solidnie wykonane. Buty produkowane przez firmę Anibut ze względu na posiadane właściwości zalecane są dzieciom, które mają problemy np. z koślawymi kolanami lub posiadają płaskostopie. Jak najbardziej polecanej jest dzieciom zdrowym , aby nie dopuścić do powstawania wad.

Mrugała

Wszystkie modele z kolekcji PORTO są stworzone tak, by wspierać stopę dziecka w jej naturalnym rozwoju. Zmodyfikowany obcas Thomasa wspomaga wysklepienie podłużne stopy i wraz ze sprężystą zakładką stabilizuje stopę oraz utrzymuje ją w odpowiednim ułożeniu. Obuwie PORTO stanowi doskonałą profilaktykę u zdrowych dzieci jak również idealnie nadaje się do zastosowania indywidualnych wkładek ortopedycznych, pełniąc wraz z nimi funkcję obuwia korekcyjnego. Różnorodność modeli pozwala na najlepsze dopasowanie do każdej stopy i okazji.Efekty noszenia obuwia korekcyjnego zależne są od rodzaju i stopnia wady, a przede wszystkim od tempa wzrostu dziecka i jakości butów. Generalnie pierwsze efekty widoczne są po kilkunastu miesiącach użytkowania. Jednak ze względu na różne stopnie wad oraz różne tempa wzrostu dziecka, pierwsze efekty mogą się pojawić wcześniej, jak i później.

Dodaj komentarz

* Imię:
* E-mail: (ukryty)
   WWW: (Site url withhttp://)
* Komentarz:
Type Code