UŻYWANE BUCIKI, CZY TO ZDROWE DLA STOPY ?

UŻYWANE BUCIKI, CZY TO ZDROWE DLA STOPY ?

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że stopa dziecka rośnie w błyskawicznym tempie, a dobre buty dziecięce są ważnym elementem w prawidłowym w rozwoju dziecka nie tylko stóp ale i postawy.


Czy w tej sytuacji dobrym wyborem będzie kupno używanych bucików ?

Coraz częściej na różnych portalach sprzedażowych pojawiają się kuszące oferty sprzedaży używanych butów.


W wielu rodzinach rodzice popełniają ogromny błąd ! Młodsze dziecko dziedziczy buciki po starszym rodzeństwie!

Ponieważ brany jest pod uwagę aspekt ekonomiczny, dla wielu wydaje się, że jest to świetne rozwiązanie, jednakże na pewno nie pod względem zdrowotnym.Lekarze i fizjoterapeuci alarmują, że buty powinny mieć tylko jednego właściciela !!!!!

Dlaczego? Zaraz Wam odpowiem.


Zacznę od tego, że każde dziecko powinno mieć buty dobrane do swoich stóp. Każdy z nas chodzi zupełnie inaczej i buty dopasowują się do każdej stopy indywidualnie.

But, który był już użytkowany może zmienić kształt z powodu indywidualnego chodu, ukształtowania stopy pierwszego użytkownika. To właśnie środek bucika dostosowuje się do kształtu stopy i w takim stanie pozostaje już na zawsze. Więc gdy takie buty założy kolejne dziecko, to nigdy nie dostosują się one do jego stóp. W używanych bucikach stopa nie pracuje tak jak powinna, tylko tak jak u poprzedniego właściciela. Nosząc używane buty nasza pociecha może odziedziczyć deformacje stóp swojego poprzednika. Jeżeli więc kupimy dziecku używane buciki to możemy mu przekazać wady postawy ich pierwszego użytkownika..


Pomyślałam również o aspekcie higienicznym. Kupując używane buciki możemy się nabawić grzybicy lub innej infekcji bakteryjnej. Musimy pamiętać, że stopa dziecka poci się bardziej niż dorosłego, dlatego bardzo ciężko utrzymać ich wnętrze w czystości.


Podsumowując – dbajmy o stopy naszych pociech i nie zakładajmy używanego obuwia!!!!!

4 Comments

  • Avatar
   Repkicks
   cze 11, 2022

   Designed with basketball players in mind, the 1:1 Quality Fake Air Forces Low took off first on the American streets, and over time has become a favorite among rappers and footwear collectors.

   • Avatar
    Okbetbetting
    cze 29, 2022

    Off Topic: Play and Earn!! for more details --> [url=https://masstamilan.biz/choosing-the-right-online-slot-game.html/]CLICK HERE[/url]

  • Avatar
   Okbetbetting
   cze 29, 2022

   Off Topic: Play and Earn!! for more details --> [url=https://masstamilan.biz/choosing-the-right-online-slot-game.html/]CLICK HERE[/url]

  • Avatar
   mark
   lip 2, 2022

   The quality and quantity of work produced here are absolutely informative. Thanks for sharing. My site : CLICK HERE

Dodaj komentarz

* Imię:
* E-mail: (ukryty)
   WWW: (Site url withhttp://)
* Komentarz:
Type Code